Ремонт ДВЗ - це комплекс робіт, спрямованих на відновлення працездатності двигуна внутрішнього згорання (далі ДВЗ) автомобіля. Ремонт ДВЗ може бути капітальним або частковим, в залежності від ступеня зносу та пошкодження деталей двигуна. Ремонт ДВЗ потребує професійних знань, навичок та обладнання, тому його слід довіряти кваліфікованим майстрам.

Ремонт ДВЗ зазвичай складається з таких етапів:

• Діагностика кліматичної установки. Перед ремонтом ДВЗ необхідно провести детальну діагностику всієї системи, включаючи перевірку технічних параметрів, передаваних датчиками двигуна в електронний блок управління, акустичну діагностику роботи двигуна, статичну перевірку компресії, давлення масла, герметичності систем наддува, вихлопа та охолодження. Також необхідно виявити можливі витоки холодоагенту або масла, пошкодження циліндрів, поршневих кілець, клапанів, головки блоку циліндрів тощо.

• Зняття двигуна. Для проведення ремонту ДВЗ необхідно зняти двигун з автомобіля за допомогою спеціального обладнання. При цьому слід враховувати особливості конструкції та моделі автомобіля. Зняття двигуна включає в себе близько 40 розроблених манiпуляцiй.

• Дефектовка. При цьому етапi з автовласником обговорюються обсяги роботи, цiна за послугу, визначаються приблизнi термiни. Також проводиться огляд та оцiнка стану деталей двигуна.

• Ремонт або замiна деталей. Залежно вiд результатiв дефектовки, проводиться ремонт або замiна пошкоджених або зношених деталей двигуна. При цьому слiд дотримуватися технологiчних регламентiв обслуговування клiматичних систем вiдповiдно до норм автовиробникiв. Також слiд використовувати якiснi запчастини та матерiали для гарантування надiйностi та довговiчностi ремонту.

Збiрка та встановлення двигуна. При цьому етапi слiд звертати увагу на правильну затяжку болтiв та гайок за допомогою спецiальних динамометричних ключiв, контроль площин, герметизацiю двигуна, використання правильного типу холодоагенту. Пiсля збiрки двигун встановлюється на автомобiль.

• Тестування та налагодження. При цьому етапi проводиться перевірка роботи двигуна на холостому ходу, під навантаженням, з різними режимами обертів. Також перевіряється давлення масла та топлива, вихлопні гази, споживання палива, температура охолодження. При необхідності проводиться налагодження системи управління двигуном.


Ми на мапі